День захисника України

День захисника України

Історія свята:

Наша країна, щорічно 14 жовтня відзначає День захисника України. Дане свято було започатковано 14 жовтня 2014 року на підставі Указу Президента України №806/2014, який набрав чинність 25.10.2014 року (надалі – “Указ”). Цікавим фактом є те, що згаданий Указ відправив на сторінки “Історії України” інший указ Президента України № 202/99 від 23.02.1999 р., який визначав Днем захисника Вітчизни іншу звичну всім дату, 23 лютого (день подарунків шкарпеток та засобів для голінняJ).

Важливо:

Збройні Сили України виконують, в першу чергу, функцію стримування будь-яких проявів збройної агресії проти України та боротьби з тероризмом. Також, ЗСУ можуть приймати участь у заходах пов’язаних із дотриманням надзвичайного стану, прийнятті участі у міжнародних миротворчих місіях, а також приймати участь у ліквідації надзвичайних ситуацій. Станом на 2020 рік загальна чисельність Збройних Сил України 246 160 осіб, із них безпосередньо військовослужбовців 193 800 осіб, інші 52 360 є цивільним персоналом. ЗСУ поділяються Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили, Сили спеціальних операцій та Десантно-штурмові війська. На варті внутрішнього правопорядку в країні стоїть національна гвардія України. 

Правова пропозиція

Чинне законодавство України передбачає низку пільг та переваг для дійсних захисників України. Основним документом, стосовно соціальної політики щодо військовослужбовців, є Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інші нормативно-правові акти. 

З нагоди свята, з метою популяризації принципу верховенства права та правової обізнаності військовослужбовців, Адвокатське об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” підготувало:

Команда Адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” щиро бажає миру для України, а її захисникам та родинам міцного здоров’я, добра та щастя. 

 

Отправить заявку