Оскарження статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Оскарження статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Адвокатське об’єднання «Архітектор Права» повідомляє про особливості статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її оскарження.

Стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАПП) 44-3 була введена до КУпАП згідно з Законом України №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року.

Згідно даної статті у разі порушення норм щодо карантину та порушення санітарно-епідеміологічних норм, норм Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших нормативно-правових актів спрямованих на протидію інфекційним захворюванням на порушника накладається штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у випадку порушення з боку посадової особи - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також у випадку перебування у громадських будинках, спорудах та громадського транспорту без засобів індивідуального захисту накладається штраф у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Основною підставою для оскарження притягнення до адміністративної відповідальності є неправильне заповнення протоколу адміністративного порушення, згідно з чим відсутня конкретна сутність скоєного правопорушення, яка в свою чергу має відповідати ознакам правопорушення. У випадку зі статтею 44-3 необхідно посилання на відповідний нормативно-правовий акт, який встановлений відповідні правила карантину, оскільки у статті чітко визначене лише положення стосовно відсутності засобів індивідуального захисту в громадських спорудах або громадському транспорті. Також прикладом неправильного заповнення протоколу про адміністративне правопорушення є недостатність або відсутність доказів, що унеможливлює притягнення до адміністративної відповідальності, що підтверджується ст.62 Конституції України, у якій зазначено що усі сумніви щодо вини особи, яка притягується до відповідальності, тлумачиться на її користь.

Окремо необхідно визначити, що за даною статтею несуть відповідальність лише окремо визначені особи, тобто у випадку порушення працівника певної установи норм ст.44-3 КУпАПП, ця особа буде притягнута до відповідальності не як працівник, а як фізична особа.

У разі отримання протоколу про адміністративне правопорушення АО «Архітектор Права» радить здійснити подання клопотання про відправлення матеріалів справи для належного оформлення, або закриття адміністративного провадження із зазначенням наявних недоліків.

У випадку прийняття постанови про притягнення про адміністративне правопорушення оскарження здійснюється згідно положень викладених у ст.288 КУпАПП строком не більше 10 днів з дня винесення постанови про адміністративне правопорушення, що вказано у ст.289 КУпАПП.

АО «Архітектор Права» з радістю допоможе Вам у випадку виникнення питань.

Отправить заявку