Порушення прав інтелектуальної власності

Порушення прав інтелектуальної власності

Адвокати та юристи Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» рекомендує з повагою відноситись до своїх та чужих прав інтелектуальної власності.

Право інтелектуальної власності – це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об’єкт права інтелектуальної власності. Стаття 418 Цивільного кодексу України.
прим. До об’єктів інтелектуальної власності відносяться: літературні та художні твори, комп’ютерні програми, компіляції даних (бази даних), якщо вони за добором або упорядкуванням їх складових частин є результатом інтелектуальної діяльності, інші твори.

Порушення прав інтелектуальної власності тягне за собою кримінальну відповідальність. Так, у Кримінальному кодексі України закріплено наступні порушення прав, що пов’язані з інтелектуальною діяльністю:
1. Порушення авторського права і суміжних прав. (ст. 176 КК України)
2. Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію (ст. 177 КК України)
3. Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару. (ст. 229 КК України)

Дії, що спричиняють порушення прав інтелектуальної власності тягнуть за собою покарання у вигляді накладення штрафів, виправними роботами, позбавлення права обіймати певну посаду або ж взагалі – позбавленням волі.

Правники Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» наголошує, що незаконне використання прав інтелектуальної власності тягне за собою кримінальну відповідальнсть.

Отправить заявку