Повернення боргу за борговою розпискою

Повернення боргу за борговою розпискою

До правників Адвокатського Об'єднання «Архітектор Права» звернувся клієнт з питанням про судове врегулювання питання стягнення боргу за розпискою. Для того, щоб надати якісну правову допомогу, юристи та адвокати Адвокатського Об'єднання «Архітектор Права» вивчили правові висновки Верховного Суду України.

Позика грошей, як вид правовідносин регулюється нормами Цивільного Кодексу України.
 
За договором позики одна сторона передає у власність другій стороні грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж саму суму грошових коштів або таку ж кількість речей. Ст. 1046 ЦК України.
Стаття 1047 ЦК України вказує, що договір позики вкладається у письмовій формі , якщо його сума не менш як у 10 разів перевищує встановлений законом розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.
На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Верховний Суд у справі № 194/1126/18 дійшов висновку, що згідно ч. 2 ст. 1047 ЦК України, що розписка не є формою договору, а лише підтверджує факт укладення договору про позику грошей або інших речей, тому у всіх судових інстанціях позивачеві було відмовлено у задоволенні позову про повернення боргу за розпискою. 

Колектив Адвокатського Об'єднання «Архітектор Права» радить не обмежуватись борговою запискою при укладенні договору позики, оскільки зміст розписки може не містити додаткових обставин передачі грошей та/або речей.

Отправить заявку