Результати позитивного оскарження адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП

Результати позитивного оскарження адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП

Вступне слово

Згідно статті 27 Конституції України, кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини.

Згідно статистики Патрульної поліції України – найнебезпечнішим транспортом є автомобіль. За січень-серпень 2020 року, було скоєно 102 026 ДТП, з яких 2 896 за ст. 130 КУпАП.
 

Нотатки: 

 Ст. 130 КУпАП «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.»
 

Що стосується суб’єктивної поведінки водія, хочемо наголосити, що правники адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” закликають водіїв жодним чином не порушувати правила дорожнього руху, а тим більше, керувати транспортний засіб у стані, який може призвести до неповоротних наслідків (втрати життя людини). 
 

Однак, є інша сторона медалі, в якій працівники патрульної поліції намагаються “створити умови” для притягнення водія до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУаАП. 
 

Історія кейсу

Саме з таким випадком до адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” звернувся клієнт, який стверджував, що його незаконно притягнули до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП та наклали штраф у розмірі 17 000 грн. В результаті дослідження обставин справи та аналізу наданих документів, правники адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” встановили, що:

У поєднанні з психологічним тиском на водія, вище приведені найрозповсюдженіші ознаки типових порушень, допущених працівниками поліції під час складання матеріалів за статтею 130 КУпАП. 

Суд і тільки суд 

За таких обставин, правники адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА”, разом із постраждалим від свавілля окремих працівників патрульної поліції, звернулися з позовом до суду. 

В ході судового розгляду справи, суд встановив явні ознаки порушення працівниками поліції вимог чинного законодавства під час притягнення нашого клієнта до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП та накладення штрафу у розмірі 17 000 грн.


Результат судового розгляду:

  1.  задоволення позову в повному обсязі;
  2. скасування “сумнівного” притягнення клієнта до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП;
  3. скасування штрафу у розмірі 17 000 грн.;
  4. захист честі та ділової репутації клієнта від неправомірних дій поліції;
  5. ще один успішний кейс за участю правників адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА”. 

Р.S. Апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції поліція не подавала. Як наслідок, рішення набрало законної сили та поповнили ряди інших судових рішень з позитивного оскарження притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП. 

Правники АО «Архітектор Права» радять всім водіям транспортних засобів знати процесуальний порядок оформлення протоколу за порушення норм вище вказаної статті та не порушувати правил дорожнього руху.

Наголошуємо, що керування транспортом і вживання алкоголю – дві несумісні речі. Бережіть себе та оточуючих людей та будьте здорові!

Отправить заявку