Розподіл майна подружжя загальною вартістю 2 800 000 $ з особливої точки зору 

Розподіл майна подружжя загальною вартістю 2 800 000 $ з особливої точки зору 

Сім’я  є первинним та основним осередком суспільства. Так визначено в частині 1 статті 3 Сімейного кодексу України. І з цим не можливо не погодитись. Кожна особа, яка створює сім’ю та вступає в шлюб має на меті прожити довге, щасливе та безтурботне життя зі своїм обранцем.Однак, маємо нагоду розповісти вам про один із кейсів, коли історія сімейних відносин сторін потрапила в глухий кут нерозуміння.

Історія справи 

У далекому 2003 році, теплим сонячним днем, дві особи поєднали свої серця та щасливо вийшли з одного із столичних відділів реєстрації актів цивільного стану. Керуючись внутрішньою волею, нестримним бажанням та з розумінням наслідків передбачених Сімейним кодексом України, наші учасники отримали відповідні печатки в паспортах та свідоцтво про шлюб.

В підтримку визначенню Сім’ї (ч. 1 ст. 3 СКУ) наші учасники свідомо вступили в Шлюб, яким згідно частини 1 статті 21 Сімейного кодексу України, є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органах державної реєстрації актів цивільного стану. Також варто знати, стаття 51 Конституції України чітко декларує, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. 

Наші учасники, як і кожен з нас, чітко знає, що все майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності (стаття 60 Сімейного кодексу України підтримує це визначення на законодавчому рівні).  

У 2020 році, до адвокатів адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” звернулась жінка, з метою отримання юридичної підтримки та належного оформлення розірвання шлюбу з подальшим поділом майна подружжя. На перший погляд, все було просто. Спільних дітей у подружжя немає. Загальна вартість майна подружжя, за попередньою оцінкою складала 2 800 000 доларів США. 

До основних об’єктів поділу спільного майна належало: 

І якщо згідно статті 60, 61 та 70 Сімейного кодексу України, з будинком, автомобілями та коштами все зрозуміло, і вказане майно можливо поділити між сторонами 50/50, а ось що робити з колекцією коштовних швейцарських годинників чоловіка вартістю 2 000 000 доларів США? Дружина розуміла, що чоловік безумовно буде претендувати на “годинниковий скарб” без альтернатив його поділу. 

Частина 2 статті 57 Сімейного кодексу України визначає, що особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.   

Стала судова практика у сімейних спорах та левова частина судових рішень відносять наручні годинники до об’єктів особистої приватної власності, які по суті є речами індивідуального користування (приписи ч. 2 статті 57 СКУ). 

“Непереможний той, хто не здається”

Одним з підходів у роботі професійних адвокатів адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” є підхід пошуку безумовних та бездоганних правових рішень. Рішень, в результаті яких, з суворим дотриманням чинного законодавства України та моральних засад суспільства, буде досягнута ціль клієнта. 

Як було з’ясовано пізніше, наша клієнтка сама полюбляє чоловічі годинники дорогих швейцарських брендів, таких як BREGUET, PATEK PHILIPPE, AUDEMARS PIGUET, OMEGA, ROLEX. На підтвердження свого захоплення, було надано безліч фотокарток, де клієнтка носила на руці перелічені чоловічі годинники. З метою формування правової позиції клієнтки, адвокатами адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” було скеровано адвокатські запити в Швейцарію до декількох виробників швейцарських годинників (які були в переліку нашої клієнтки). 

Метою направлення адвокатських запитів була необхідність отримати відповідь та з’ясувати наступні питання: 

Відповідь перевершила очікування. Виробники не тільки підтвердили “універсальність” використання своїх виробів будь-якою особою, а й висловили готовність боротись за права слабкої статі у праві користування будь-якими годинниками їх виробництва. Також, нам стало відомо, що визначення за критерієм чоловічі та жіночі годинники є елементом маркетингової стратегії, а вироби (годинники) спрямовані на жіночу аудиторію мають більш витонченіший вигляд. І саме головне, про що нам нагадали виробники годинників, що функція будь-якого годинника є демонстрацією точного часу його власнику. З чим адвокати адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” безумовно погоджуються. 

Вирішення сімейного спору

З метою пошуку найкоротшого шляху у вирішенні сімейного спору, в позасудовому порядку, озброївшись правовою позицією та отриманими з Швейцарії документами, адвокати адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” взяли участь у переговорах сторін. В результаті тривалих перемовин, колекція швейцарських коштовних годинників (вартістю понад 2 000 000 доларів США) була поділена, за згодою сторін, у співвідношенні 60 відсотків – чоловікові, 40 – дружині. 

Таким чином, за рахунок безумовної правової позиції та зважених правових рішень, адвокатам адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” вдалось переконати адвокатів сторони – опонента про необхідність врегулювання ситуації мирним шляхом. 

Варто пам’ятати, що більшість спорів сторін можливо вирішити без необхідності звернення до суду. Варто обрати сумлінних правників, яким ви готові довірити вирішення ваших проблем.

Адвокатське об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА”, як складова частина правової спільноти, всіляко підтримує сімейні відносини, цінності, кохання та романтику. З метою збереження сімейних цінностей та правової визначеності учасників шлюбу (чоловіка та жінки), правники Адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” мають низку правових інструментів (проектів шлюбних контрактів, договорів дарування, спадкових договорів, інших правових схем) для належного оформлення майнових відносин, що мають місце до шлюбу та/або виникають з моменту його реєстрації.

 

Отправить заявку