Звільнення адвокатів від сплати подвійного ЄСВ

Звільнення адвокатів від сплати подвійного ЄСВ

13 травня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон №592-ІХ «Про внесення змін в Закон «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відносно усунення дискримінації по колу платників». 
Прийнятий Закон розширив перелік платників ЄСВ, які звільняються від плати за себе єдиного податку, і видів пенсійного забезпечення, які дають право не сплачувати вищевказаний податок. 
Завдяки змінам внесеним Законом №592-ІХ з 01 січня 2021 року від сплати ЄСВ за себе були звільнені самозайняті особи, які мають основне місце роботи, якщо роботодавець сплатив страховий внесок за них.
Також, були внесені зміни до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме звільнення від сплати ЄСВ наступних категорій платників:
- звільняються від сплати за себе Єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Умовами звільнення від сплати ЄСВ вказаних категорій осіб, є:
1. Якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років;
2. Якщо вони є особами з інвалідністю.
3. Якщо відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» досягли віку встановленого ст. 26 Закону та отримують пенсію або соціальну допомогу.
Таким чином, з 01 січня 2021 адвокати звільнені від подвійної сплати ЄСВ.

Отправить заявку