Оскарження порушень, які мають місце під час виборчого процесу

Оскарження порушень, які мають місце під час виборчого процесу

25 жовтня 2020 року, в Україні відбудуться місцеві вибори. Зовнішня реклама надала нам можливість побачити безліч нових (і не тільки) обличь та обіцянок. Кожен з вас зробить правильний вибір, результати якого ми дізнаємось незабаром. 

Однак, Адвокатське об’єднання «АРХІТЕКТОР ПРАВА» звертає вашу увагу на наступне – особливості виборчого процесу в призмі систематичне порушення виборчого законодавства або виборчого процесу. 

Кожен громадяни України, який досягнув повноліття, зможе реалізувати своє волевиявлення щодо обрання депутатів на місцевих виборах 2020. 
 

прим. стаття 69 Конституції України передбачає, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Основними виборчими правами Українців є право вільно обирати (право голосу на виборах) та право бути обраним. Частина 2 ст. 6 Виборчого кодексу України. 

Під час проведення виборів на всіх етапах виникають порушення виборчого законодавства. Згідно даних МВС України станом на 07:00 20.10.2020 до Національної Поліції України найчастіше звертаються з приводу порушення:
1. Порядку ведення агітації (2117 звернень)
2. Виготовлення або розповсюдження агітаційних матеріалів, які не містять відомості про установу, що здійснили друк. (900 звернень)
3. Порядку розміщення агітматеріалів (553)
4. Обмеження ведення агітації (415 звернень)
5. Псувань агітаційних матеріалів (327)
6. Підкуп виборців (299 звернення)
7. Порядку ведення реєстрів виборців (141 звернення)


У зв’язку зі зверненнями громадян про порушення норм виборчого законодавства усього було складено 1367 адміністративних протоколів (станом на 07:00 20.10.2020) та протягом доби до ЄРДР було внесено відомості щодо 448 кримінальних правопорушень.  З них – 217 пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 231 – пов’язані з порушенням виборчим процесом.

Рішення, дії або бездіяльність, що стосується виборчого процесу можна оскаржити до виборчої комісії або до суду. Правники Адвокатського об’єднання «АРХІТЕКТОР ПРАВА» наголошують, що суд і виборча комісія одночасно не розглядають заяву з одного і того ж питання від однієї і тої особи.  Пункт 5 статті 63 Виборчого кодексу України закріплює, що порушення виборчого законодавства або виборчого процесу відноситься до юрисдикції адміністративних судів.

Колектив Адвокатського об’єднання «АРХІТЕКТОР ПРАВА» вірить, що систематичні порушення виборчого законодавства та процесу не вплине на результати виборів, в цілому. Наша команда виключно за чесні і справедливі вибори, без порушень. Однак, у випадку порушення ваших прав, свобод та інтересів юристи та адвокати Адвокатського об’єднання «АРХІТЕКТОР ПРАВА» готові вас захистити. 

Отправить заявку