Податкова застава, як забезпечення сплати грошового зобов'язання

Податкова застава, як забезпечення сплати грошового зобов'язання

Адвокати та юристи Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» доводять до відома: податковий борг тягне за собою податкову заставу.
Податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. Ст. 14 ПК України.
Згідно норм Податкового кодексу України та Порядку застосування податкової застави контролюючим органами, право податкової застави виникає:
1. У разі несплати у встановлені Податковим кодексом України строки грошового зобов’язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації.
2. У разі несплати у встановлені Податковим кодексом України строки суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної контролюючим органом
3. У випадку, визначеному в пункті 100.11 статті 100 глави 9 розділу II Податкового кодексу.
прим. Розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу надається окремо за кожним податком і збором. П. 100.11. ст. 100 Податкового кодексу України.
Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває у його власності.
Повідомлення про виникнення у платника податків, що має податковий борг, права податкової застави міститься у податковій вимозі.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення про опис майна у податкову заставу, яке приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою). Рішення про опис майна у податкову заставу надається платнику податків, що має податковий борг.
Припинення податкової застави припиняється у випадку:
1. отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;
2.  визнання податкового боргу безнадійним;
3. набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства
4. отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених статтею 55 цього Кодексу, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання.
Про особливості зняття податкової застави Ви можете дізнатись у адвокатів та юристів Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права».

Отправить заявку