Захист “КАВИ” від свавілля правоохоронних органів на загальну суму 8 000 000 гривень ПДВ

Захист “КАВИ” від свавілля правоохоронних органів  на загальну суму 8 000 000 гривень ПДВ

 

Вступне слово:  

Сумлінне дотримання вимог чинного законодавства України, нажаль, не завжди є гарантією свободи підприємницької діяльності. Об’єми виробництва зростають, збільшується кількість робочих місць, надходження до бюджету України. Однак, зростання бізнесу завжди приваблює окремі структури до неправомірних бажань. Яскравим підтвердженням цьому є діяльність (як дії так і бездіяльність) органів досудового розслідування стосовно нашого Клієнта (виробника кави).

 

Історія кейсу: 

У 2018 р. стосовно посадових осіб компанії (Компанія є одним із національних виробників кави) нашого Клієнта до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесене кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Нотатки: 

Стаття 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Частина 3 статті 191 КК України передбачає кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. 

Основною претензією правоохоронних органів до посадових осіб компанії (виробника кави) було неправомірне, на їх думку, формування суми бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі понад 8 000 000 грн.за рахунок придбання устаткування по завищеним цінам. Все в кращих традиціях “системи”: допити свідків, вилучення оригіналів документів, психологічний тиск ітд. 

В грудні 2019 року, Печерський районний суд м. Києва, без особливих мотивів, задовольнив клопотання слідчого та продовжив строк досудового розслідування до травня 2020 року. Аналогічно, Печерський районний суд м. Києва вчинив у травні 2020 року та продовжив строки досудового розслідування вже до листопада 2020 року.

Одночасно, з систематичною підготовкою та подачею до суду клопотань, правоохоронні органи уникають зустрічі з посадовими особами компанії нашого Клієнта, посилаючись на карантинні заходи та COVID-19. Так само як і не реагують на адвокатські запити щодо згаданого кримінального провадження. 

З метою повного, всебічного та об’єктивного захисту прав та свобод Клієнта та посадових осіб компанії, адвокати адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” сформували оборонно-правову позицію захисту.  

 

Ліричний відступ в стилі норм КПК України:

Питання розумних строків є досить важливою складовою гарантій прав особи. Варто пам’ятати, що законодавчі норми встановлюють обов’язок для слідчого, прокурора зазначити у відповідному клопотанні не будь-який, а найкоротший строк, достатній для потреб слідства та виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України (зокрема, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень). Те, що винну особу не встановлено впродовж строку досудового розслідування, не означає, що її не буде встановлено пізніше — у межах строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Тож, здавалося б, що орган досудового розслідування впродовж наданого строку мав вже б  встановити, чи була подія кримінального правопорушення, а також у разі відсутності такої або виявлення інших підстав для закриття провадження — прийняти відповідне рішення чи знову продовжити строк розслідування.

Загалом, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру не може перевищувати 18 місяців (у даному випадку це стосується тяжкого злочину). Окрім того, положення КПК України чітко встановлюють, що строк досудового розслідування, який закінчився, не підлягає поновленню, а клопотання про його продовження подається не пізніше п’яти днів до його спливу. 

Сподіваємось на розсудливість “правоохоронної системи” та самостійного прийняття рішення про закриття кримінального провадження. В іншому випадку, за допомогою низки правових інструментів правники адвокатського об'єднання "АРХІТЕКТОР ПРАВА" будуть вимагати закриття кримінального провадження та притягнення до відповідальності посадових осіб правоохоронних органів, які були ініціаторами порушення кримінального провадження. 

Отправить заявку