Банківська таємниця без рішення суду

Правники Адвокатського Об'єднання «Архітектор Права», в межах популяризації правових норм, звертають увагу на ще одну цікаву тему – Особливості доступу до інформації, що містить банківську таємницю.
прим. Інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Ст. 60 ЗУ «Про банки та банківську діяльність». 
Верховна Рада України 31 жовтня 2019 року ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" де було внесено зміни до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність». Національний банк України 31 січня 2020 виніс Постанову про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.
Згідно норм  п.3, 3-1 та 3.2 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація, що містить банківську таємницю буде надаватись без рішення суду:
1. органам прокуратури України, Служби безпеки України, Державному бюро розслідувань, Національної поліції, Національному антикорупційному бюро України, Антимонопольного комітету України - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу;
 2. органам прокуратури України, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України у справах щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості в межах їх компетенції - на їх письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів;
3. Національному антикорупційному бюро України в межах його компетенції, у тому числі у справах щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості, - на його письмову вимогу щодо рахунків, вкладів, правочинів, операцій за рахунками або без відкриття рахунків конкретної юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів.
Правники Адвокатського Об'єднання «Архітектор Права» рекомендують уважно перевіряти правові підстави та безумовне дотримання порядку доступу до банківської таємниці як правоохоронними органами, так і банками (які надають доступ до банківської таємниці).

Отправить заявку