Позитивне оскарження постанови за ч. 6 ст. 121 КУпАП

До Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» звернувся клієнт з проханням допомогти визнати протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення.
Історія кейсу:
Клієнт розповів, що під час керування транспортного засобу його зупинив співробітник патрульної поліції та притягнув до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП, а саме керування транспортним транспортним засобом з номерним знаком, шо не відповідає вимогам стандарту.
Клієнт пояснив, що співробітник патрульної поліції, який зупинив його та виписав постанову про адміністративну відповідальність порушив статтю 19 Конституції України та статтю 35 Закону України «Про національну поліцію».
Стаття 19 Конституції України закріплює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
В свою чергу, стаття 35 Закону України «Про національну поліцію України» встановлює вичерпний перелік підстав коли поліцейський може зупиняти транспортний засіб та коли зобов’язаний це зробити. Також, проаналізувавши норми таких нормативно-правових актів, як ДСТУ 4278:2012 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні вимоги. Правила застосування», затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 29.12.2012  № 1525 та спосіб виготовлення номерного знаку транспортного засобу або його дубліката (патент №70216, набрав чинності в 2012 році), можна зробити висновок, що номерний знак, через який було винесено постанову про  правопорушення відповідає встановленим стандартам як за способом та матеріалами виготовлення так і за розмірами та інформаційним змістом
Вивчивши надані пояснення, документи та провівши детальний аналіз судової практики, адвокати та юристи Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» разом із постраждалим вирішили подати позов до адміністративного суду.
Суд задовольнив позов.
Колектив Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» рекомендує звертись за номерними знаками для транспортного засобу до Головного сервісного центру МВС для подальшого уникнення проблем із невідповідністю таких знаків.

 

Отправить заявку