Рейдерське захоплення власності

Керуючий партнер Адвокатського Об’єднання «Архітектор Права» Олександр Собкович прокоментував ситуацію зі збільшення злочинів, що пов’язані з рейдерством.
За 10 місяців 2020 р. кількість кримінальних проваджень, відкритих у зв’язку з рейдерським захопленням власності, зрівнялось з показниками за минулий рік.
3 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно захисту прав власності», який повинен був суттєво ускладнити  життя рейдерам. Цей закон передбачав два нововведення. Перше – він припинив діяльність в сфері державної реєстрації для акредитованих суб’єктів. Друге – Рада посилила покарання за порушення строків проведення державної реєстрації фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб, за вимагання не передбачених законами документів для такої реєстрації, а також за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухомість та їх обтяження.
Олександр Собкович привів основні схеми рейдерства.
Проте, правоохоронні органи – не єдина інстанція, яка бореться з незаконним захопленням власності в Україні. При Міністерстві юстиції в грудні 2019 року був створений Офіс протидії рейдерству, котрий розглядає скарги про незаконну перереєстрацію.
По словам Олександра, причина зростання злочинів у сфері захоплення вланості в тому, що проблема рейдерства опинилась за рамками регулювання вищевказаного Закону.

Джерело

Отправить заявку