ВІдповідальність за шкоду заподіяну власнику транспортного засобу в результаті не якісних доріг

Адвокатське об’єднання «Архітектор Права» інформує про відповідальність за завдання ушкоджень транспортних засобів в результаті неналежної якості доріг.

Не дивлячи на регулярні ремонтні роботи, стан доріг в Україні нажаль залишається переважно в незадовільному стані, внаслідок чого виникають ситуації пов’язані з нанесенням ушкоджень транспортним засобам. Звісно у разі пошкодження автомобіля через незадовільне дорожнє покриття виникає питання відшкодування завданих ушкоджень.

Юридичне відображення даного питання міститься у Законі України «Про дорожній рух», а саме у ст. 14, яка містить наступні положення:

Учасники дорожнього руху мають право на безпечні умови дорожнього руху, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху;

Обов’язок відшкодування ушкоджень, завданих транспортному засобу внаслідок незадовільно стану дорожнього покриття викладений у п.11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994 року.  У пункті 11 Єдиних правил відшкодування збитків завданих власникам транспортних засобів внаслідок  невідповідного стану доріг покладений на власників дорожній об’єктів  або уповноважених ними органів, дорожньо-експулатаційних організацій.  Викладене положення наступне:

Власники  дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, 

дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані відшкодовувати  в установленому законодавством порядку збитки 

власникам транспортних засобів,  якщо дорожньо-транспортна пригода 

сталася   внаслідок   незадовільного   утримання   доріг,  вулиць, 

залізничних  переїздів.

Власниками доріг в Україні є держава, яка уповноважує  здійснювати управління відповідними ділянками доріг, обласні Служби автомобільних доріг, які в свою чергу делегує свої функції певним відповідним Обласним управлінням автомобільних доріг (Облавтодор). Фактично відповідний Облавтодор  і виступає суб’єктом, який має здійснити відшкодування збитків, зазнаних через незадовільний стан доріг.

Варто додати, що нанесення пошкоджень дорожнім об’єктам або їх окремих елементів учасниками дорожнього руху також виступає об’єктом відшкодування збитків власникам дорожніх об’єктів або уповноваженими  ними органів, дорожньо-експлуатаційних організацій з боку  власника транспортного засобу, що визначено п.12 Єдиних правил.

Вирішення спорів пов’язаних з відшкодуванням збитків зазнаних пошкодженням транспортних засобів на дорогах є достатньо довгим та складним процесом та потребує відповідного правової допомоги. АО «Архітектор Права» з радістю застосує весь свій багатий досвід у даній сфері для допомоги.

Отправить заявку