Виконавче провадження з відміткою “ПОЛІТ ЗАБОРОНЕНО”

Адвокатське об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” рекомендує періодично стежити за персональною інформацією, яка міститься у відкритих джерелах щодо себе особисто. Така рекомендація виникла за результатами правового аналізу ситуації, яка мала місце в житті нашого клієнта.

Короткий опис:

ТОП менеджер однієї компанії намагався полетіти у відрядження за кордон, однак був зупинений працівниками прикордонної служби аеропорту. Причиною зупинки було наявність судової заборони залишати територію України.

 

Корінь проблеми:

Наш клієнт мав не погашені фінансові зобов’язання перед 3-ю особою, наслідком яких було судове рішення про стягнення боргу. Далі все просто. Виконавче провадження і арешт майна та коштів боржника. Однак, в ході вчинення виконавчих дій, виконавцю здалось мало вказаних заходів і останній, в межах застосування ст. 441 Цивільного процесуального кодексу України, вирішив обмежити боржнику можливість залишати територію нашої країни.  

 

Законодавчі нотатки:

  • Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Зокрема пункт 5 зазначеної статті передбачає таку підставу для відмови громадянину у виїзді з України, як ухилення від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням.
  • Відповідно до ст. 441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення;  суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення ; ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Виліт є:

Правники Адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА”, наголошують, що всі фізичні та юридичні особи (незалежно від форм власності) зобов’язані дотримуватись вимог чинного законодавства та неухильно виконувати судові рішення, які набрали законної сили. Також, під час системного аналізу судової практики у подібних правовідносинах, у конкретній ситуації, правники Адвокатського об’єднання “АРХІТЕКТОР ПРАВА” сформували правову позицію, та успішно оскаржили судову ухвалу про заборону виїзду за кордон.

Отправить заявку